Dnes je Štvrtok, 21.3.2019, meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam vo Veľkom Krtíši

Kam vo Veľkom Krtíši

Veľký Krtíš je pre viacerých turistov menej známym regiónom Slovenska, ktorý ale má čo ponúknuť svojim návštevníkom, ktorí sa rozhodnú navštíviť či už mesto alebo jeho bezprostredné okolie. Priamo v meste je možné navštíviť skôr technické a historické pamiatky, kým okolie ponúka aj iné možnosti.

Vo Veľkom Krtiší sa zachovali z historických objektov napríklad Evanjelický kostol z roku 1770, rôzne menšie súsošia a bustya objekty hospodárskych a technických budov datované do 17. storočia.

Modrý Kameň, ktorý je ale neďaleko, však ponúka oveľa bohatšie možnosti, pretože sa tu nachádza zachovaný hrad a múzeum a tiež krásne prírodné okolie s listnatými lesmi, ktoré sú ideálne napríklad na turistiku alebo hubárčenie.

V Príbelciach odporúčame navštíviť Pieskovú baňu, čo je unikátny prírodný krasový útvar a nálezisko, ktoré bolo objavené len pred 40 rokmi. V obci Hrušov sú zas zaujímavé pivnice, ktoré patria medzi historické technické pamiatky.

Ak máte chuť na letnú dovolenku, región Veľkého Krtíša má na to ideálne podmienky a práve týmto smerom sa uberá rozvoj turistického ruchu a turizmu. Vo Vinici je termálne kúpalisko s plnou turistickou vybavenosťou, podobne ako aj termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej, kde tiež nájdete viaceré ubytovacie zariadenia a aj wellness hotely s komplexnými službami.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 10°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by VeľkýKrtíš.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok